статті

Історія села Безводівка.

Пригоризонтна обсерваторія Безводівка розташована біля витоку річки Безводівка. Очевидно назва річки говорить про те, що вона періодично пересихала. Наприкінці 18-го сторіччя на її берегах виник власницький хутір Безводівка. Вперше поселення згадується в «Описанні Чернігівського намісництва» в 1781 році і належав він тоді попу Яжевському. В той час Безводівка входила до Ічнянської сотні Прилуцького полку, в період 1782-1796 до Борзнянського повіту , а з 1797 по 1923 до Прилуцького повіту.

1859 налічував 7 дворів, 48 жителів. Безводівка входила до Іваницької волості 1-го стану. 1910 налічувала 6 господарств, з них козаків - 1, селян - 4, привілейованих - 1, всього 74 жителів, у тому числі 2 займалися інтелігентними та 2-іншими неземлеробськими заняттями, все інше доросле населення займалося землеробством на 250 десятинах придатної землі.

image

Підчас утворення округів Безводівка в 1923 році відійшла до Ніжинського округу. І тоді жителі Безводівки гонимі більшовицькою колективізацією були вимушені покинути свій хутір і переселитися. В 1925 році Безводівка виникла на новому місці у верхів’ї течії однойменної річки. І налічувала вже 70 дворів. Село складалося з трьох вулиць: Степова, 40-річчя України та Крупської. Через 70 років в 1996 році в селі налічувалося лише 4 двори і 8 жителів. Зараз не залишилося ні душі і колись багатолюдне село залишилося тільки на картах та в пам’яті людей. 20 травня 2016 року голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч згідно Закону України «Про перейменування об’єктів топоніміки у населених пунктах області» підписав розпорядженням про перейменування в с. Безводівка вул. Крупської на вул. Обсерваторна.

1928 

Більше фактів з історії зниклого села Безводівка дивіться у відео "Ічнянська атлантида" та "Жителі зниклого села Безводівка".

 

Автор:

Griandr Tarnovski

Griandr Tarnovski

© Посилання на www.bezvodovka.com обов'язкове.