статті

Україна - Велика Скіфія. Повернули "кримське золото", повернемо і Крим.

Рішення апеляційного суду Амстердама - Скіфське золото повертають Україні. Таке рішення є справедливим і логічним, проте має і символічний підтекст. Повернення скіфських старожитностей Україні не лише ознака того, що світ визнає Крим українським, це також свідчення визнання України, як правонаступниці Великої Скіфії. Українські політики та історики заявляють права на золоті артефакти, проте цураються права називатися нащадками тих, хто ці артефакти створив.

В пошуку національних героїв, національної ідеї та патріотизму українські ідеологи зосередилися на історичному відрізку попередніх ста років.
Батьками засновниками українського націоналізму вони вважають Бандеру та Шухевича. Хоча це нав’язаний Московією наратив, страшилка і міф для росіян та частини українців. Москві вони вигідні, чим молодший український націоналізм, тим краще. Український націоналізм в особі ВО «Свобода» в Україні має всього 2% своїх прихильників. Це показали попередні вибори. Українці не сприймають цих націоналістів, оскільки останні не згуртовані навколо якоїсь ідеї. «Відчепіться від нас» або «Кремль повинен впасти» це не ідея, просто негативні гасла. Націоналістів перетворили на опудало на полі, яке гойдає східний вітер і воно вже набридло воронам настільки, що на нього не звертають уваги.
Де ж шукати українську національну ідею? Точно не в часи Мазепи! Вирватися з пазурів Москви, це не ідея, а позиція жертви. Не в часи Хмельницького – вирватися з лап Варшави та сама позиція жертви. Точку відліку українства треба шукати в глибинах національної пам’яті. Русь, як назва для нас втрачена, оскільки вкрадена і легалізована за 3 століття Московією. Ідея України – Русі є злочинно-шкідливою. Прийняття її, знов поставить між нами знак дорівнює, що може перетворитися на знак безкінечності, який дуже схожий на ланцюг.

Радник президента України Олексій Арестович під виглядом добрих намірів видає шкідливу думку перейменування України в «Русь» або «Україну-Русь». Цього робити не можна. Росіяни тоді скажуть  дивіться: вони визнали, що вони теж Русь, ми «Русь Велікая» а вони «Русь Малая». Ми ж  говорили, що ми з ними один народ. Світовій спільноті що RUSS що  RUSSIA, хто буде розбиратися в тонкощах орфографії? Там не Україна воює з Росією, а Русь з Руссю мають внутрішній конфлікт.

Ми повинні  знайти нульову точку, коли існували ми і більше нікого. Трипільці  - то дуже давно і майже неправда. Найдавніша і наймогутніша держава на території сучасної України то Велика Скіфія.

1
create loading gif

Якщо взяти Велику Скіфію за точку відліку, це 2500 років. Тоді відпаде сама по собі проблема старшого московського брата. Росіянин для скіфа не старший брат, а троюрідний праправнук. Як не намагалися історики натягнути азійські риси обличчя на європеоїдний череп скіфа, нічого не вийшло. Скіфи є індоєвропейцями і носіями курганної культури. Скіфам «пришивали» іраномовність, щоб їх вважали іранцями, але їх мова індоєвропейська, похідною від якої є українська мова.

За Геродотом Велика Скіфія від Сяну до Дону, від Дунаю до Десни. І якщо поглянути на руно, яке розтягли два скіфа на золотій пекторалі, легко вгадати обриси сучасної України, якщо південь буде вгорі. Правий скіф вказує пальцем на Крим. Українці нащадки скіфів і є носіями курганної культури. Кургани є основою української ідентичності. В курганах-могилах герої, а як ми знаємо «Герої на вмирають».

На українській гривні портрет Володимира, потім Ярослава, а 500 років історії України в часи Вели́кого князі́вства Лито́вського, Ру́ського та Жемайтійського (така його повна назва) взагалі викинули, і вже на 5 гривнях Хмельницький. На першій монеті повинен бути цар Атей, який вже чеканив свою монету, коли на території, де зараз Москва, ще не метнули ікру, з якої вилупляться пуголовки, які стануть жабами, що квакали на болотах, коли туди прийшли Київські князі. На українських грошах повинна бути пектораль.

Москва протестує проти Томоса виданого Українській Церкві. Нібито вони нам надали автокефалію в 17 ст. Взагалі то за 1000 років до того, з ІІІ по ІХ ст. була Скіфська єпархія, яка хрестила деяких мешканців Скіфії. У нас тут була держава з мега містами, мегаполісами античного світу: Гелон (Більське городище), Немирівське городище, Хотівське городище, Кам’янське гродище та інші. Царські могили скіфів тільки тут, у Подніпров’ї, в серці Великої Скіфії.

Діти в школі повинні починати вивчати історію української державності з Атея, Ідантірсу, який переміг «заблукавших» на Донеччині персів на чолі з Дарієм, вивчати вислови мудреця скіфа Анахарсіса, якого поважали в еллінському світі і називали одним із семи грецьких мудреців.

На якій підставі ми можемо вимагати повернення Криму. Дарча грамота  Хрущова 1954 року слабкий аргумент. Той факт, що Крим був ще в ІІ ст. до н.е. Малою Скіфією вагоміший аргумент для Великої Скіфії повернути своє. Севастополь «русскій город»… 2000 років тому тут був Неаполь тобто Новгород Скіфський. Велика Скіфія повернула кримське золото - поверне і Крим.

Витвори скіфського ювелірного мистецтва дивіться у відео.

 

Автор:

Griandr Tarnovski

Griandr Tarnovski

© Посилання на www.bezvodovka.com обов'язкове.